Provoz sociálních služeb organizace je dotován Moravskoslezským krajem

Rehabilitace
Tisk Email

V prostorách domu s pečovatelskou službou provozujeme rehabilitaci. Nabízíme veškeré léčebné procedury běžně indikované lékaři, poskytujeme i služby samoplátcům dle sazebníku cen.
Pacienti se mohou objednat osobně nebo telefonicky. U léčby hrazené pojišťovnou je nutné při příjmu předložit:

  • průkaz pojištěnce
  • platný poukaz na vyšetření/ošetření FT ( datum – nesmí být  starší než týden, razítko a podpis lékaře, výpis požadovaných procedur)

Doporučujeme z hygienických důvodů, aby si pacienti nosili vlastní ručník.

Pokud nám provoz oddělení dovolí, snažíme se pracujícím, školákům a studentům vyjít vstříc a umožnit jim rehabilitaci pro ně v optimálním čase.
Provozní doba rehabilitace:

Pondělí 6,30 – 15,00 hodin
Úterý 6,30 – 15,00 hodin
Středa 6,30 – 15,00 hodin
Čtvrtek 6,30 – 15,00 hodin
Pátek 6,30 – 15,00 hodin
 
Tisk Email

REHABILITACE - Co nabízíme?

Léčebná rehabilitace v sobě zahrnuje aplikace procedur fyzikální terapie a různé formy léčebné tělesné výchovy.

A. Fyzikální terapie - využívá nejrůznější druhy energií za účelem prevence a léčení strukturálních a funkčních onemocnění pohybového aparátu.

Ultrazvuk – jde o mechanické vlnění – tzv. „mikromasáž“ tkáně. Při aplikaci ultrazvuku příznivě ovlivňuje látkovou výměnu, působí relaxačně, zlepšuje regenerační schopnost tkání. UZ se nejčastěji používá na lumbágo (ústřel), ischias (zánět sedacího nervu), degenerativní onemocnění kloubů (např. artrózy), úponové bolesti a poúrazové stavy.
Magnetoterapie –má rozhodující význam pro látkovou výměnu ve všech tělesných tkáních – svaly, šlachy, chrupavky, kosti i nervové buňky. Pulzní magnetické pole urychluje proces regenerace, potlačuje bolesti a zánětlivé stavy, zvyšuje produkci kloubního mazu, uvolňuje svalové spazmy a zrychluje vylučování škodlivých látek z organizmu. Užití: artrózy, revma, bolesti kloubů a páteře, poruchy prokrvení, bércové vředy, neurolog. onemocnění apod.
Parafín – aplikací dochází k zvýšenému prokrvení lokálních tkání a následné relaxaci. Indikace: chronická revmatická onemocnění, prohřátí tkání v kombinaci s dalšími procedurami.
Vodoléčba – hydroterapie – aplikace vody s různou teplotou, k léčbě využívá fyzikální vlastnosti vody, působení podnětů tepelných i mechanických (podvodní masáž, vířivá a perličková koupel).
Rebox – slouží jak k diagnostickým, tak i terapeutickým účelům. Užívá se především k léčbě bolesti: bolesti zad a krční páteře, úponové bolesti (př. tenisový loket), lumbágo, poúrazové stavy apod.
Elektroléčba – využívá k terapii aplikaci nejrůznějších proudů. TRÄBERTOVY proudy mají výrazný analgetický účinek, používají se po úrazech, bolestech páteře aj. DIADYNAMICKÉ proudy využívají stejnosměrný proud k rozšiřování kapilár (prokrvení) a k následné relaxaci svalstva. TENS proudy se pro svůj analgetický efekt používají při bolestech páteře, kloubů a šlach.

B. Léčebná tělesná výchova (LTV) - léčebná rehabilitace, zaměřená na zlepšení zdravotního stavu pacienta, úpravu svalové dysbalance u onemocnění páteře a vadného držení těla, zlepšení rozsahu pohybu a svalové síly u poúrazových stavů, zlepšení kondice a úlevu od bolestí. Liší se dle diagnóz, stavu pacienta, provádí se pasivně, aktivně, individuálně a ve skupinkách.

  • Individuální LTV – využívá širokou škálu léčebných metod, které se v průběhu terapie různě kombinují a mění dle vývoje stavu pacienta. Využíváme zde jak techniky uvolňovací, tak techniky stimulační ´
  • Skupinová LTV – většinou u dětských pacientů se stejným nebo obdobným onemocněním.


Pacienti při cvičení používají řadu rehabilitačních pomůcek (thera-bandy, expandery, míče, balanční plošinu, rotoped, trampolínu, žebřiny atd.) a mají u nás možnost vyzkoušet si cvičení s jedinečnou pomůckou BOSU balance trainer.

 
Další články...
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright © 2022 Středisko sociálních služeb města Kopřivnice, p.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
.