Provoz sociálních služeb organizace je dotován Moravskoslezským krajem

Tisk Email

Logo Kopretina

 

Trocha historie …

Naše historie se začíná dne 1. září 1999 založením klubu handicapovaných občanů „Kopretina“, který vznikl při občanském sdružení „Motýlek“. Tento klub měl své sídlo v Kopřivnici, kde fungoval za velice skromných podmínek. K dispozici tehdy byla pouze malá místnost, což klub v činnosti do značné míry omezovalo. Z tohoto důvodu mohli do klubu docházet jen 4 klienti, kteří zde pracovali pod dohledem jedné vychovatelky. Zaměřovali se na jednoduché činnosti, jako např. háčkování, vyšívání, ruční tkaní. Mimo jiné navštěvovali plavecký bazén a jezdili na koních. Díky vzájemné spolupráci tohoto klubu s „Dětským centrem“ v Kopřivnici se zapojili do společných kulturních, sportovních a jiných akcí jako pobyty u moře, nácvik tanečních vystoupení na „Motýlka“ – přehlídku dramatické tvorby handicapovaných dětí.  


Náplň klubu však i v této podobě splňovala svůj cíl, neboť postupně vzrůstal zájem o rozšíření služeb a to jak z řad profesionálů, rodin osob s handicapem, tak i samotných uživatelů. Na počátku bylo třeba najít prostory vhodné pro realizaci dalších plánů klubu. Díky velkému nadšení a snaze získat prostředky a finance pro vybudování zařízení pro dospělé handicapované osoby se podařilo, aby byl zrekonstruován, opraven a částečně bezbariérově upraven objekt na území obce Vlčovice č. 76. Budova pocházející z roku 1896 v posledních letech sloužila jako mateřská škola. Zde našla „Kopretina“ své zázemí a svou činnost zde uskutečňuje i v současné době.


Díky úspěchu, vytrvalosti a nadšení pracovníků a rodičů byl dne 20.02. 2001 otevřel tehdy Ústav sociální péče „Kopretina“. Název „Kopretina“ byl zvolen proto, že tato květina symbolizovala v 70. letech minulého století nezávislost a svobodu. Stejně jako každý člověk a živý tvor si přeje žít svobodně a nezávisle, tak i lidé s jakýmkoliv handicapem touží, v rámci svých možností, po svobodné existenci.

Logo kopretina

 

 

 
Copyright © 2019 Středisko sociálních služeb města Kopřivnice, p.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
.