Provoz sociálních služeb organizace je dotován Moravskoslezským krajem

Tisk Email

REHABILITACE - Co je BOSU?

BOSU je zkratka pro „both sides up = obě strany nahoru“. Jde o rehabilitační pomůcku, která se dá používat oboustranně pro různé druhy balančních cvičení.bosu

Trochu filozofie – BOSU je specificky navrženo tak, aby pomohlo dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy  rychleji, bezpečněji a kompletněji než jakékoliv jiné tréninkové zařízení. S každým cvičením na BOSU vždy hledáte cestu nejmenšího odporu s co nejmenší námahou!

BOSU je o chytřejším cvičení, nikoli těžším – např. nejzákladnější cvičení na BOSU – stání oběma chodidly na „bublině“, ihned si uvědomíme, že stání je velmi komplexní a dynamické. Tím dochází k rozvíjení centrálního nervového systému (CNS) a umožňuje tak vzájemnou spoluprácí systémů intuitivně nalézat pozici nejmenšího odporu –  postupně se zdokonaluje rovnováha a tím i stabilita kloubů.

BOSU – má svůj původ v rehabilitaci. Díky jednoduchosti pomůcky si každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti. To dělá BOSU oblíbeným mezi lidmi všeho věku od začátečníků po vysoce trénované jedince. Je to vhodná pomůcka pro pacienty s bolestmi zad, s kloubní nestabilitou, poruchou rovnováhy, pooperačních a poúrazových stavech, i jako kondiční trénink pro zlepšení fyzické zdatnosti.

Rovnováha, jako i jiné dovednosti, může být zlepšována. Se zlepšenou mírou rovnováhy můžeme při každé fyzické práci dosáhnout efektivního výkonu. Dobrá fyzická kondice, odstranění či zmírnění  zdravotních potíží nám přinese i více sebedůvěry a psychické pohody.

 
Copyright © 2022 Středisko sociálních služeb města Kopřivnice, p.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
.